e-Fatura Dönüşümleri


e-Fatura


e-Arşiv


e-İrsaliye


e-Müstahsil

e-Fatura Nedir ?

e-Fatura uygulaması, taraflar arasında standart oluşturarak faturaların güvenli ve hatasız şekilde dolaşımını sağlamak amacı ile T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından uygulamaya konmuştur.
Bu uygulama, kağıt faturalarınızın elektronik ortamda oluşturulması ve gönderilmesini sağlar ve kağıt fatura le birebir aynı hukuki niteliklere sahiptir.


e-Arşiv Fatura Nedir ?

e-Arşiv uygulaması, faturalarınızın e-Fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflere ve son kullanıcılara, elektronik ortam aracılığı ile gönderilmesini sağlayan uygulamadır. e-Arşiv uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin öncelikle e-Faturaya kayıt olması gerekmektedir.


e-İrsaliye Nedir?

e-İrsaliye uygulaması, irsaliyelerinizin tüm alıcılara elektronik ortamda iletilmesini sağlar. e-İrsaliye uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin öncelikle e-Faturaya kayıt olması gerekmektedir.


e-Müstahsil Nedir?

Vergi mükellefi olmayan çiftçilerden satın alınan tarımsal ve hayvansal ürünlere karşılık olarak düzenlenen müstahsil makbuzunun elektronik ortamda düzenlenerek iletilmesini sağlayan uygulamadır. e-Müstahsil uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin öncelikle e-Faturaya kayıt olması gerekmektedir.e-Devlet Çözümlerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?


Hızlı ve Güvenli
e-Devlet uygulamaları ile fatura, irsaliye ve müstahsil gönderimleri elektronik ortamda hızlı ve güvenli bir şekilde gönderip alınır.

Daha Ekonomik
e-Devlet uygulamaları ile kağıt fatura, irsaliye ve müstahsil kullanıcı son bulacağından kağıt ve baskı maliyeti biter. Gelen ve giden evrakların kağıt nüshalarının saklama zorunluluğu olmadığı için ofis alanlarınız daha verimli kullanılır.

Kolay ve Hızlı Erişim
Bulut ortamında saklanan gelen ve giden tüm evraklarınıza istediğiniz yerden ulaşabilir, fatura, irsaliye, müstahsil düzenleyebilirsiniz.

Verimli ve Tasarruflu
Faturanın gönderilmesine dair şirket içi operasyonel süreçlerin yönetilmesinde zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz. Kağıt faturanın basım ve gönderim maliyetini ortadan kaldırarak, arşivleme için harcanan maliyetlerinizi minimuma indirebilirsiniz.

Güvenilir Saklama
Özel entegratör firmalar sözleşme kapsamında tüm evraklarınızı 10 yıl boyunca güvenilir şekilde saklar.

Program PaketleriEko, Standart ve Pro paketlerinden işletmeniz için uygun paketi seçin,


Ön Muhasebe Programı ile birlikte...

Demo İndir