e-Fatura ve e-Arşiv Programı- Kolay Kullanım | Pastel Yazılım

e-Fatura Dönüşümleri


e-Fatura


e-Arşiv


e-İrsaliye


e-Müstahsil

e-Fatura Nedir ?

e-Fatura uygulaması, taraflar arasında standart oluşturarak faturaların güvenli ve hatasız şekilde dolaşımını sağlamak amacı ile T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından uygulamaya konmuştur.
Bu uygulama, kağıt faturalarınızın elektronik ortamda oluşturulması ve gönderilmesini sağlar ve kağıt fatura le birebir aynı hukuki niteliklere sahiptir.


e-Arşiv Fatura Nedir ?

e-Arşiv uygulaması, faturalarınızın e-Fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflere ve son kullanıcılara, elektronik ortam aracılığı ile gönderilmesini sağlayan uygulamadır. e-Arşiv uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin öncelikle e-Faturaya kayıt olması gerekmektedir.


e-İrsaliye Nedir?

e-İrsaliye uygulaması, irsaliyelerinizin tüm alıcılara elektronik ortamda iletilmesini sağlar. e-İrsaliye uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin öncelikle e-Faturaya kayıt olması gerekmektedir.


e-Müstahsil Nedir?

Vergi mükellefi olmayan çiftçilerden satın alınan tarımsal ve hayvansal ürünlere karşılık olarak düzenlenen müstahsil makbuzunun elektronik ortamda düzenlenerek iletilmesini sağlayan uygulamadır. e-Müstahsil uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin öncelikle e-Faturaya kayıt olması gerekmektedir.e-Devlet Çözümlerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?


Hızlı ve Güvenli
e-Devlet uygulamaları ile fatura, irsaliye ve müstahsil gönderimleri elektronik ortamda hızlı ve güvenli bir şekilde gönderip alınır.

Daha Ekonomik
e-Devlet uygulamaları ile kağıt fatura, irsaliye ve müstahsil kullanıcı son bulacağından kağıt ve baskı maliyeti biter. Gelen ve giden evrakların kağıt nüshalarının saklama zorunluluğu olmadığı için ofis alanlarınız daha verimli kullanılır.

Kolay ve Hızlı Erişim
Bulut ortamında saklanan gelen ve giden tüm evraklarınıza istediğiniz yerden ulaşabilir, fatura, irsaliye, müstahsil düzenleyebilirsiniz.

Verimli ve Tasarruflu
Faturanın gönderilmesine dair şirket içi operasyonel süreçlerin yönetilmesinde zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz. Kağıt faturanın basım ve gönderim maliyetini ortadan kaldırarak, arşivleme için harcanan maliyetlerinizi minimuma indirebilirsiniz.

Güvenilir Saklama
Özel entegratör firmalar sözleşme kapsamında tüm evraklarınızı 10 yıl boyunca güvenilir şekilde saklar.

eFatura Programının Özellikleri

Mükellef Sorgulama

Kayıtlı olan müşteri ve tedarikçilerinizin e-fatura mükellefi olup olmadığı program tarafından otomatik olarak sorgulanır ve e-fatura mükellefleri belirlenir.


Otomatik Fatura Seçimi

Siz faturanızı düzenlerken fatura türünüz program tarafından otomatik belirlenir.
Alıcı taraf e-fatura mükellefi ise fatura türünüz e-Fatura, değilse e-Arşiv fatura olarak belirlenir.


Tek tuşla fatura gönderimi

e-fatura programı düzenlediğiniz faturaları tek tıklamayla alıcıya iletilir. Giden faturalarınızın son durumunu sorgulayabilirsiniz.


Gelen faturaların içeriye alınması

Size gelen e-faturaların yazıcıdan çıktılarını alıp, ticari programa yeniden işlemenize gerek yoktur.
Tek bir tuşla gelen faturalarınız ticari program içine alış faturası olarak kaydedilir, böylece hem zamandan tasarruf ederken, hemde kullanıcı hatalarının önüne geçersiniz.


Demo İndir